TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Tekirdağ Kodluyor ve STEAM Projesi

Arduino ile Robotik Kodlama E-kitabı Öğretmenlerimizin Erişimine Açıldı

Arduino ile Robotik Kodlama E-kitabı Öğretmenlerimizin Erişimine Açıldı

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile BM UNESCO Türkiye Millî Komisyonu iş birliğinde hazırlanan Arduino ile Robotik Kodlama Temel Seviye e-kitabı  meraklıların kullanımına sunuldu.

 

Alanında uzman öğretmen, akademisyen, okul  yöneticisi, eğitim gönüllüsü kişilerince  hazırlanan  bu  kitap, teorik bilgilerin yanında ders ve kazanımlara yönelik sınıf içinde ve dışında da kolayca  uygulayabileceğiniz  etkinlik  örnekleri  içermektedir.  

 

Bu kitapta, Temel Elektronik, Mikrodenetleyiciler, Devre Simülasyonu ve Devre Çizimleri, Arduino Kodlama Platformları, Mblock ile Arduino, Arduino İde ile Arduino Kodlama, Üç Boyutlu Yazıcılar ve Tinkercard ile  Tasarım bölümleri yer almaktadır. Kitapta yer alan kuramsal bilgilerin yanında etkinlikler de öğrencilerimizin farklı öğrenme alanlarında ve pek çok kazanımı edinmeleri amacıyla hazırlanmıştır. 

 

 13-04-2021 13-04-2021

 

 

 

Arduino ile Robotik Kodlama (Temel Seviye) e-kitabını incelemek için  TIKLAYINIZ

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ - 0 282 261 20 11 Dahili 145

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.