TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Tekirdağ Kodluyor ve STEAM Projesi

CodeWeek Tekirdağ

CodeWeek Tekirdağ

Temel programlama becerisini ve dijital okur yazarlığı herkes için eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmek amacıyla Kod Haftası her yıl tüm dünyada eş zamanlı olarak uygulanmaktadır.

Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen ve 2018 yılı itibariyle Avrupa Okul ağı ve Milli Eğitim Bakanlıkları arasındaki işbirliği ile yürütülme kararı alınan Kod Haftası için çocuklar, öğrenciler, çıraklar, genç yetişkinler, yetişkinler, yöneticiler, aileler, öğretmenler, kütüphaneciler, girişimciler ve karar vericiler kodlama etkinliği düzenleyebilir ve katılabilir.

Tekirdağ Kodluyor ve STEM projesi olarak; Tekirdağ ilinde bulunan tüm temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarının http://codeweekturkiye.eba.gov.tr/?page_id=22 adresindeki ilgili dokümanlar kısmından izlenecek adımlara ulaşım sağlaması ve "Oyunlarla Kodlama Etkinlikleri" adlı CodeWeek4All Challenge etkinliğine  "cw19-QhEsC" kodu ile katılmaları gerekmektedir. Etkinliğin süresi 05.10.2019 08:00-20.10.2019 arasındadır. Etkinlik sonucunda uygun katılımı sağlamış okullar Avrupa Komisyonu'ndan Coding Literacy de Mükemmellik Sertifikası almaya hak kazanacaktır.

Tekirdağ il genelinde bulunan bütün okulların Kod Haftası etkinliklerine katılması, ekte bulunan içeriklerle birlikte kurumlarında Kod Haftası Panosu oluşturmaları ve oluşturulan panoların görselleri tekirdagkodluyor1@gmail.com adresine gönderilerek sitemizden paylaşılması sağlanacaktır.

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ - 0 282 261 20 11 Dahili 145

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.