TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜTekirdağ Kodluyor ve STEAM Projesi
Öğretmen Eğitimlerimiz Devam Ediyor
![Öğretmen Eğitimlerimiz Devam Ediyor](/meb_iys_dosyalar/2022_04/15143800_haber5.jpg)
Müdürlüğümüz Ar-Ge birimi tarafından yürütülen hizmetiçi eğitim faaliyetleri kapsamında, bünyemizde bulunan Halide Selma Akdoğan Maker Kodlama ve STEM laboratuvarında Arduino Uygulamaları kursu verildi.
Kursiyerlere algoritma, scratch, mblock, arduino, devre elemanları, ohm kanunu gibi konularda bilgilendirme yapılıp, uygulama aşamasında sınıflarımızda kodlama eğitiminin somut şekilde hayata geçirilebilmesi için devreler kuruldu.