TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Tekirdağ Kodluyor ve STEAM Projesi

Tekirdağ İl MEM Uzaktan Eğitimlerine Devam Ediyor

Tekirdağ İl MEM Uzaktan Eğitimlerine Devam Ediyor

 

Eğitimler

İstanbul Eğitim Gönüllüleri Derneği 20-24 Nisan tarihleri arasında her gün saat 16:00-17:00 saatleri arasında Online Sınav Hazırlama / Üstün Yetenekli Çocukları Tanıma / Nurettin TOPÇU/ Web 2.0 Araçları / Oyun Bavulum Evinizde konularında uzaktan eğitim gerçekleştireceklerdir.

Her eğitim için kontenjan 100 kişi ile sınırlıdır.

 

WEB 2.0 ARAÇLARI
Ailece Etkinlik Yapılabilecek Web/Mobil Araçlar
Aile bireyleri arasındaki etkinliklerin zenginleştirilmesini amaçlayan bu eğitimde etkileşimli web araçları kullanılır. Aile bireyleri etkinliklerini eğlenceli hale getirirken aynı zamanda dijital yeterlilik kazanma yolunda adım atmış olurlar.
Bu eğitimin online verildiği durumlarda takip edilen ekranın dışında ikinci bir ekrana ihtiyaç duyulmaktadır. Eğitim süresince katılımcılar etkinliklere katılarak aktif rol alırlar.
Eğitmen: Mahmut Sami BAŞARICI

 

NURETTİN TOPÇU
Fransa'da felsefe alanında doktora yapan ve doktorasını birincilikle bitiren Nurettin Topçu'yu ve felsefesini tanımaya ne dersiniz? Öğrenci, öğretmen ve genel olarak eğitimle ile ilgili 90 yıl önce söylenen sözlerin nasıl da bu günlere hitap ettiğini konuşmaya ne dersiniz?
Eğitmen: Alparslan KAMANLI

 

ONLİNE SINAV HAZIRLAMA
Öğretmenlerin öğrenci ve okullarından ayrı kaldıkları bu dönemde öğrencilerin hazırladıkları çalışmaların takibini yapabilmek, öğrencilere her düzeyde sınavlar hazırlamak, yapılan sınavı n verilerini öğrencilerle paylaşmak için hazırlanan eğitime bekleriz.
Eğitmen: Süleyman TANRIVERDİ

 

OYUN BAVULUM EVİNİZDE
Çocuklarımızın oyuna çok ihtiyacı olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Eskiden hepimiz sokaklarda rahatlıkla oyunlar oynar, hoplayıp zıplar doya doya hayatın tadına varırdık. Oyunla çocuklar sosyalleşir, hayatın provasını yaşayarak öğrenir, mutlu olur. Hele şimdi tedbir amaçlı evlere kapanmak zorunda kaldık. Çocuklar için çok zor bir dönem biz de bu dönemde eve kapanmak zorunda kalmış çocuklarımız için eğlenceli, dikkat ve odaklanma becerilerini geliştirici oyunlar paylaşacağımız eğitimimiz.
Eğitmen: Ahmet ÇİFTCİ

 

ÜSTÜN YETENEKLİ ÇOCUKLARI TANIMA
Millî Eğitim Bakanlığımızın Özel Yetenekli olarak tanımladığı, toplumumuzda ise üstün zekalı olarak bilinen yabancı literatürde "Gifted" hediye-armağan edilmiş olarak açıklanan ve her birimizin sınıfında en birkaç tane olan çocuklarımızı tanımaya çalışacağız. Bu çocuklarımızın neye ihtiyacı var ve başlıca özellikleri nelerdir? Her güçlü yönü olan çocuk zeki midir?
İşte bu soruların cevaplarını film okuma tekniğini kullanarak birlikte keşfedeceğiz.
Türkiye Üstün Zekalı Ve Dahi Çocuklar Vakfı Genel Başkanı Dr. Kemal Tekden bu çocukları "Yer üstü hazinelerimiz" olarak tanımlar  ve derki:
"YER ÜSTÜ  HAZİNELERİNİ DEĞERLENDİREMEYEN  TOPLUMLAR YER ALTI MADENLERİNİ İSLETEMEZLER"
Eğitmen: Nuri ÖZKAN

 

Kayıt olmak için: http://igeder.org.tr/etkinlikler.php?p=353

 

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ - 0 282 261 20 11 Dahili 145

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.