Tekirdağ Kodluyor Codeweek 2023 Etkinlikleri
![Tekirdağ Kodluyor Codeweek 2023 Etkinlikleri](/meb_iys_dosyalar/2023_10/09095210_CodeWeek.jpg)
Kod Haftası (CodeWeek), kodlama ve dijital okuryazarlığı eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde herkes için uygulanabilir hale getirmeyi amaçlayan bir taban girişimdir. Kod Haftası kapsamında katılımcılar temel programlama, robotik teknolojileri, web tasarımı, mobil uygulama geliştirme, görsel/blok programlama, bilgisayarsız etkinlikler, artırılmış gerçeklik, giyebilir teknolojiler, 3B tasarım, yapay zekâ gibi konularda çevrim içi ve yüz yüze etkinlikler düzenleyebilmektedir.
2023 yılı boyunca Bakanlığımıza bağlı tüm okul, kurum ve temsilciklerimizde düzenlenecek etkinliklerin Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir şekilde gerçekleştirilmesi hususunda çalışmalar başlatılmıştır. Bu çalışmalara eş zamanlı olarak Kod Haftası 2023 yılı teması "Cumhuriyetimizin 100. Yılı" olarak belirlenmiştir. Etkinliklerle ilgili kullanılabilecek kaynaklar https://codeweekturkiye.eba.gov.tr web sayfasında sunulmuştur. Bu kapsamda Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel tüm okul/kurumlarda 07-22 Ekim 2023 tarihleri arasında "Kod Haftası" etkinlikleri düzenlenecektir.
Herkes için kod haftası kodunuzu diğer kişilerle paylaşabilirsiniz: cw23-EnWW5
Eğitim yöneticileri ve öğretmenlerimiz için Kod Haftası Etkinlikleri dosyasına ulaşmak için
Okul/Kurumlarınızda oluşturacağınız Kod Haftası Panosu içerikleri için