TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜTekirdağ Kodluyor ve STEAM Projesi
Yeniçiftlik Nizamettin Demirdöven İlkokulu Öğrencilerine Kodlama Eğitimi Verildi
![Yeniçiftlik Nizamettin Demirdöven İlkokulu Öğrencilerine Kodlama Eğitimi Verildi](/meb_iys_dosyalar/2022_04/26163922_20220426_151256.jpg)
Tekirdağ Kodluyor ve STEM Projesi kapsamında; İl Müdürlüğümüz bünyesinde Halide Selma Akdoğan Maker, Kodlama ve STEM Laboratuvarında, Marmara Ereğlisi Yeniçiftlik Nizamettin Demirdöven İlkokulu 3. Sınıf öğrencilerine "Temel Kodlama Eğitimi" verilmiştir.
Eğitimde öğrencilere; bilgisayar, iletişim, algoritma, yazılım kavramları aktarılmış, mBlock programında blok tabanlı kodlama uygulamaları yapılmıştır.
Öğrencilerimize sınıf öğretmenleri İsmail Yıldız gözetmenlik yapmıştır.